Jälleenmyyjämme

Yhteistyökumppanimme ovat kauneudenhoitoalan ammattilaisia ja kosmetiikka-alan edelläkävijöitä. Haluamme yhdessä tarjota eettisiä ja ekologisia vaihtoehtoja kosmetiikan alalla sekä edistää reilumpaa ja vastuutaottavaa kuluttamista. Yhteisen, paremman huomisen puolesta arvokasta työtä tekevät yhteistyökumppanimme löytyvät alta.

Kampaajat/Kauneushoitolat/Myymälät

Elimäki : Parturi-kampaamo Nipsu,Facebook-sivut

Espoo : Tukkatalo, www.tukkatalo.fi

Espoo : Parturi-Kampaamo ja Kauneushoitola Jaspis, www.www.parturikampaamojaspis.fi

Forssa  : Ekokampaamo Luonnonkaunis  www.ekokampaamoforssa.fi

Forssa : Lähde Hyvään Oloon www.lahdekauneuteen.fi

Helsinki : Beauty Experience Lauri Salmi www.beautyexperience.fi

Helsinki : Cilla’s, www.cillas.fi

Helsinki : EkoHius ekokampaamo, www.ekohius.com

Helsinki : Ekokampaamo Evergreen, www.evergreen.fi

Helsinki : Ekokampaamo Peppeco www.peppeco.fi

Helsinki: Ekokampaamo Inka Romu, nettisivu

Helsinki : Hiushuone Stage (Sanna)  www.hiushuonestage.fi

Helsinki : Jolie Shop Garden, Punavuori ja Töölö,  www.jolie.fi

Helsinki: Kaarna Living, www.kaarnaliving.fi

Helsinki : Kaipaamo www.kaipaamo.fi 

Helsinki : Pinta Hius-ja Kauneushuone,   www.kallionpinta.fi

Helsinki : Stockmann, Aleksanterinkatu 52 www.stockmann.com

Helsinki : SW Day Spa, www.swdayspa.fi

Helsinki : Tukkatalo, www.tukkatalo.fi

Helsinki : Vihreä Kissa Kauneushuone, www.vihreakissa.fi

Hämeenlinna : Hius ja kauneushuone Profil Duo, Facebook-sivut

Hyvinkää : Hiushuone Ovaali, www.hiushuoneovaali.fi

Ilmajoki : OLO Shop & Hoitola, www.oloshop.fi

Joensuu : Eco Beauty Hair, www.ecobeautyhair.fi

Jyväskylä : Ekokampaamo Villielo, www.villielo.net

Järvenpää : Kauneushuone Nätimpi, www.kauneushuone-natimpi.net

Järvenpää : Kampaamo Amla, www.amla.fi

Kalajoki : Hiusstudio 34, www.hiustudio34.fi

Kellokoski : Parturi-kampaamo & Ekokampaamo Valo www.parturikampaamovalo

Kerava : Parturi-Kampaamo Kristan Hiustupa, facebooksivu

Kerava : Rosmarilla, www.rosmarilla.fi

Kirkkonummi (Masala) : Parturi-Kampaamo Anette Silvander - Herr och Damfrisering Anette Silvander  nettisivu

Kokkola : Rosmariina www.rosmariina.fi

Kotka : Lindo Lifestyle, www.lindo.fi

Kotka : Vadelmatarha, www.vadelmatarha.fi

Kouvola : Hehku ecobeauty & shop www.hehkudaybreakspa.fi

Kuopio : Pääpointti, www.paapointti.fi

Kuopio : Salong Twist, www.salongtwist.fi

Kuopio : Vihreä Tähti, www.vihreatahti.fi

Kuusamo : Kauneushoitola Tuija Erving, www.kauneushoitola-tuija-erving.kaunistaa.fi

Kuusankoski : IlonPilke ekokampaamo www.ilonpilke.fi

Lahti : Beauty Designers Oy, www.bdroom.fi

Lahti : Piparminttu, www.piparminttu.info

Lahti : Salon Si-Si, www.salonsi-si.fi

Lappeenranta : Ecosalon Eden, facebooksivu

Kampaajat/Kauneushoitolat/Myymälät

Lempäälä : Matee Ecosalon, www.matee.fi

Lohja : eKos, www.ekos.fi 

Loimaa : Susanluomus, facebook-sivu


Loviisa : Ekokampaamo Indryan, www.ekokampaamoindryan.fi

Nurmo : Beauty box Tuija Rintamarttunen, Kunnanmiestentie 11, Nurmo

Mariehamn : Saxofönen, www.saxofonen.ax

Mikkeli : Salon Riley Beauty, www.salonriley.fi

Kokkola : Kauneushoitola Alexandra  www.kauneushoitolaalexandra.fi

Oulu : Hair-Eka, www.haireka.fi

Oulu : Kauneushoitola Harmony www.kauneushoitolaharmony.fi

Pietarsaari : Eco salon Ruska, facebooksivu

Pirkkala : Hiushuone Saframi  www.hiushuonesahrami.fi

Pori : Ekoletti, www.ekoletti.fi  

Pori : Ekokampaamo Luomo www.ekokampaamoluomo.fi

Pori : White Bloom Beauty & Lifestyle  www.whitebloom.fi

Porvoo : Finform, www.finform.fi

Raahe : Ekokampaamo-parturi Hiusmeri, www.hiusmeri.com

Raisio : Hieronta ja Hyvinvointipalvelut Raisio 

Rauma : Kampaamoliike Mama, www.kampaamoliikemama.fi

Rovaniemi : Color&Cut Livingroom, www.colorcutlivingroom.fi

Rovaniemi : Studio Me.Ka, www.studiomeka.fi

Rovaniemi : T:mi Niina Elisa Laaksonen , www.tupaekokampaamo.fi

Rovaniemi : Verso ekokampaamo www.versoekokampaamo.fi

Salo : Kauneushuone Ametisti, www.kauneushoitolasalo.fi

Seinäjoki : Kauneuspiste Lakeus, www.kauneuspistelakeus.fi

Sotkamo : Red Roses, www.redroses.fi

Suomussalmi : Ekologinen kauneushoitola Kastehelmi, Kauneushoitolakastehelmi

Säkylä : Hius- ja kauneuskulma Kirsi Eskola

Taivassalo : Annin Tukkatalo, FB-sivu

Tampere : Ekokampaamo Katinka, FB-sivu

Tampere : Ekokampaamo Kookos, www.ekokookos.fi

Tampere : Ekokampaamo Oranssi  www.ekokampaamo-oranssi.com

Tampere : Ekokampaamo Shanti, www.shanti.fi

Tampere : Hiussalonki TIN TIN  www.hiussalonkitintin.fi

Tampere : Studio WoMan www.studiowoman.fi

Tampere : Sweet Architect ekokampaamo

Tampere : Tmi Eeva-Liisa Aro www.aroeevaliisa.net

Tampere : Tmi Teija Janhonen

Tampere : Valkoinen Oksa c/o Hair Garage, www.hairgarage.fi

Tampere : Lumo Beauty, www.keidasbylumo.fi

Turku : Greenlipsbeauty, www.greenlipsbeauty.com

Turku : Make-Up, Beauty & Wellness Anniina, www.myrtilli.fi

Turku : Ekokampaamo Ekomama, www.ekomama.fi

Turku : Pure Orange ekokampaamo,facebook-sivu

Uusikaupunki : Kauneushoitola Birgitta Salminen, facebook 

Vaasa : Kika's Natural Green Beauty & Spa,  www.kikas.fi

Vaasa : Hoitola Mango, www.hoitolamango.fi

Vantaa : Tmi kosmetologi Johanna Partanen, Johannan verkkosivut

Vääksy : cReo, www.kauneushoitola-creo.hoivaa.fi

JavaScript seem to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.